fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Monodram w Teatrze Żydowskim

Na cenie zobaczymy Jerzego Walczaka
Materiały Promocyjne
Maciej Wojtyszko szykuje w Teatrze Żydowskim spektakl na podstawie mało znanego opowiadania Szolema Alejchema
Zgodnie z zapowiedziami będzie to opowieść o miłości nieskomplikowanej, co nie znaczy, że łatwej. Zobaczymy, jak fascynacja sprzed lat staje się dla głównego bohatera sensem życia.
W roli głównej wystąpi Jerzy Walczak, który od 1982 roku jest członkiem zespołu Teatru Żydowskiego. Grał m.in. w spektaklach “Sen o Goldfadenie”, “Ballada o ślubnym welonie”, “Błądzące gwiazdy”. Ostatnio widzowie oglądać mogli go w widowiskach “W nocy na starym rynku” oraz “Bonjour Monsieur Chagall”.
“Pieśń nad pieśniami” to pierwsza nowość, jaka w tym sezonie pojawi się na afiszu Teatru Żydowskiego. Scena kierowana przez Szymona Szurmieja ma w planach kolejne premiery. Najbliższa w grudniu – “Księga raju” na motywach humorystycznej powieści żydowskiego poety i dramatopisarza Icyka Mangera. Jej akcja rozgrywa się w środowisku Żydów aszkenazyjskich. Autorem adaptacji i reżyserem jest Piotr Cieplak. Premiera ma być wydarzeniem obchodów 60-lecia teatru.
[i]“Pieśń nad pieśniami”, monodram według opowiadania Szolema Alejchema, reż. Maciej Wojtyszko, wyk. Jerzy Walczak, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12/16, bilety: 40, 30 zł, rezerwacje: tel. 22 850 56 56, wtorek (5.10), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA