fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Coraz mniej spalarni odpadów

W kraju powstanie nie więcej niż 8 spalarni odpadów, ponieważ na więcej nie ma miejsca — uważa minister środowiska Andrzej Kraszewski.
Budowa 11 spalarni odpadów znajduje się na liście priorytetowych projektów, jakie mają być realizowane za unijne pieniądze. Inwestycje są warte 6 mld zł z czego połowę miałaby dać Unia Europejska.
Nie wszystkie inwestycje mają szanse na realizację. Miasta miały czas do końca czerwca na zgłoszenie do ministerstwa środowiska swoich wniosków. Zdaniem ministra środowiska Andrzeja Kraszewskiego, prawdopodobnie 7 z nich przejdzie selekcję.
— Przedłużyliśmy miastom czas do połowy października na kompletowanie dokumentów, wtedy będzie ostateczna decyzja które projekty zgłosimy do dofinansowania — powiedział minister Kraszewski.
Dodał, że w kraju potrzebne jest nie więcej niż 8 spalarni, by rozwiązać problem zagospodarowania śmieci. Dwa zakłady mają powstać w Warszawie, po jednym w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Bydgoszczy. Te projekty minister wymienił jako najbardziej zaawansowane. mak
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA