fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Google liderem wśród pracodawców

Google
www.thedavisexperience.com
Studenci uznali, że najbardziej atrakcyjnym pracodawcą jest Google. Wyprzedził pod tym względem takich potentatów jak Microsoft czy IBM.
Najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w świecie jest potentat rynku nowych technologii Google – wynika z globalnego badania 130 tys. studentów kierunków biznesowych i technicznych, które przeprowadziła firma badawczo-doradcza Universum, oceniając czołowe spółki z 12 największych gospodarek.
Google już po raz kolejny został liderem rankingu zarówno wśród przyszłych menedżerów, jak i inżynierów. Autorzy zestawienia zwracają jednak uwagę na wyraźne wzmocnienie pozycji „wielkiej czwórki” firm audytorsko-doradczych: KPMG, Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers i Deloitte. Zdominowały one pierwszą dziesiątkę pracodawców wybranych przez studentów kierunków biznesowych.
Ranking potwierdza też przewagę globalnych firm na rynku pracy. – Międzynarodowe korporacje stają się coraz bardziej świadome tego, że zasoby wyspecjalizowanej siły roboczej drastycznie się kurczą. Aby zapobiec problemom z pozyskiwaniem odpowiednich pracowników, firmy potrzebują dobrego wizerunku i efektywnej strategii employer branding – twierdzi Michał Kalinowski, prezes firmy Universum.
Studenci kierunków technicznych za najbardziej atrakcyjnych pracodawców (po Google’u) uznali potentatów rynku IT, czyli Microsoft i IBM. Docenili też jednak atuty Sony i BMW. W czołówkach idealnych pracodawców w obu grupach studentów było więc sporo różnic, choć trzy firmy się powtarzały. Poza zwycięzcą Google’em, pracodawcami, których wysoko cenią zarówno przyszli menedżerowie, jak też inżynierowie, są Microsoft i chemiczno-kosmetyczny gigant Procter & Gamble.
[ramka] [b][link=http://www.kariera.pl/zamow-cv]Twoje CV będzie idealne[/link] [/b][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA