fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PARP wprowadza nowe usługi doradcze dla firm

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
PARP wprowadza dwie nowe usługi doradcze dla firm w ramach Krajowego Systemu Usług. Dotyczą optymalizacji kosztów i ochrony środowiska
Usługa optymalizacji kosztów składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje audyt zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz opracowanie strategii optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Drugi etap to wprowadzenie strategii w życie. Obecnie usługa jest wprowadzana pilotażowo przez pięć podmiotów (firm doradczych). Pilotaż, który potrwa do końca marca 2011 r. obejmie co najmniej 53 firmy. Skorzystają one z usługi bezpłatnie (tak jak z wszystkich usług oferowanych przez KSU, poza pożyczkami i poręczeniami). Jeśli usługa optymalizacji kosztów spotka się z zainteresowaniem przedsiębiorców, może zostać włączona do pakietu usług systemowych sieci KSU.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przygotowuje też kolejną usługę pilotażową, związaną z ochroną środowiska. Z analiz Agencji wynika, że 70 proc. badanych przedsiębiorców nie dysponuje wystarczającą wiedzą z zakresu kwestii prawnych związanych z ochroną środowiska i obowiązków, które na nich spoczywają. PARP postanowiła wesprzeć właścicieli firm w tym zakresie.
- Usługa ta będzie dostępna dla przedsiębiorców w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Mariola Misztak-Kowalska, dyrektor Zespołu Instytucjonalnego Systemu Wsparcia PARP.
- Krajowy System Usług to unikalna oferta doradcza i finansowa dla przedsiębiorców chwalona przez Komisję Europejską i OECD - podkreśla Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP dodając, że Agencja stara się wprowadzać nowe usługi i kontrolować jakość już udzielanych. KSU to prawie 130 ośrodków prowadzonych przez niezależne instytucje otoczenia biznesu. Ponad 640 konsultantów udziela w jej ramach firmom średnio 70 tys. usług rocznie. Konsultanci pomagają też przedsiębiorcom przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA