fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Linde uruchomiła wytwórnię gazów technicznych

stacja tankowania wodoru firmy Linde, Niemcy
spółka
W Biskupicach Podgórnych niedaleko Wrocławia uruchomiono zakład produkujący ciekły tlen, azot i argon. Wartość inwestycji wyniosła ponad 45 mln euro (około 180 mln zł)
Firma Linde, wytwórnię gazów technicznych wybudowała na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej zdolności produkcyjne wynoszą 600 ton gazów dziennie z możliwością dalszej rozbudowy. W wytwórni będzie produkowany ciekły tlen, azot i argon. Gazy te będą sprzedawane odbiorcom w Polsce i krajach ościennych. Eksport powinna ułatwić lokalizacja zakładu blisko granicy z Czechami i Niemcami.
Oprócz gazów technicznych stosowanych w przemyśle, wytwórnia produkuje również wysokiej czystości azot i tlen wykorzystywane między innymi w bardziej wymagających procesach przemysłowych oraz w przetwórstwie żywności. W wytwórni produkowany będzie również tlen medyczny, używany w leczeniu szpitalnym oraz terapii domowej.
Instalację do produkcji gazów zaprojektowała i wybudowana firma Linde Engineering, należąca do [b]The Linde Group, który jest wiodącym na świecie koncernem zajmującym się produkcją i dystrybucją gazów[/b] oraz technologii gazowych, a także budową instalacji przemysłowych. Mająca ponad 100-letnią historię grupa zatrudnia około 48 tys. pracowników i działa w ponad 100 krajach na świecie.
[b]Spółka Linde Gaz Polska zatrudnia ponad 600 pracowników. [/b]Jej obroty w ubiegłym roku wyniosły 397 mln zł. Firma dostarcza gazy techniczne i technologie gazowe dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu, medycyny, ochrony środowiska oraz placówek naukowo-badawczych. W Polsce obecna jest od 1993 r.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA