fbTrack

Biznes

ThyssenKrupp Energostal liderem obrotu stalą

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
4,3 mld zł przychodów miała w I połowie 2010 roku pierwsza dziesiątka hurtowników stali w Polsce - wynika z raportu PUDS
Polska Unia Dystrybutorów Stali ogłosiła kolejny ranking hurtowników stali, uwzględniający obroty w ujęciu ilościowym i wartościowym oraz wyniki netto. W ubiegłym roku półroczne zestawienie nie było publikowane, ponieważ w tym trudnym okresie członkowie PUDS nie chcieli ujawniać kiepskich wyników.
- Po I połowie 2010 roku już wiadomo, że dystrybutorzy stali mogą odetchnąć z ulgą. Wyniki finansowe opublikowane w naszym rankingu udowodniły, że najgorsze branża ma za sobą. Jeśli druga połowa roku będzie równie dobra, to o kryzysie będzie można mówić w czasie przeszłym - mówi cytowany w komunikacie Andrzej Ciepiela, dyrektor PUDS. Największe przychody - 751,7 mln zł - wypracował koncern ThyssenKrupp Energostal. Drugie miejsce zajął kontrolowany przez Złomrex Cognor z 570,8 mln zł przychodów. Trzeci na podium był ArcelorMittal Distribution Solutions Poland, firma należąca do koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland, która osiągnęła 511,4 mln zł przychodów.
ThyssenKrupp Energostal jest również liderem, jeśli chodzi o zysk netto - sięgnął on 35,7 mln zł. Na drugiej pozycji znalazło się giełdowe Konsorcjum Stali z 14,7 mln zł czystego zarobku, a na trzeciej kolejna spółka z GPW - Stalprofil - który zarobił 12,2 mln zł.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL