fbTrack

Twórcy mogą odliczyć 50 proc. koszty

Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Do przychodu osiąganego jako wynagrodzenie za pracę twórczą, architekt może zastosować 50 proc. koszty uzyskania przychodów
[b]Jestem inżynierem architektury krajobrazu. Pracuję w biurze projektowym w zespole zajmującym się projektowaniem roślinności przydrożnej.Twórczo i samodzielnie uczestniczę w procesie projektowania dróg w części dotyczącej zieleni przydrożnej, stając się tym samym współtwórcą całego dzieła. Biuro projektowe, w którym pracuję, prowadzi ewidencję prac projektowych pracowników w postaci karty pracy.Określa ona, ile czasu pracownik poświęcił w regulaminowym czasie na prace projektowe i nieprojektowe (czyli zwykłe obowiązki pracownicze). Czy to znaczy, że do części przychodu korzystającej z praw autorskich mogę zastosować 50-proc. stawkę kosztów uzyskania przychodów?[/b][b]Tak[/b]. Do przychodów z praw autorskich mogą być zastosowane, zgodnie z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, 50-proc. koszty uzyskania przychodu. Jeśli tylko czytelnik traktowany jest – w świetle przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokre...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL