fbTrack

Surowce i Chemia

WUG: górniczy transport przyczyną połowy wypadków

70 proc. wszystkich wypadków w polskim górnictwie wynika z błędu człowieka – wynika z danych Wyższego Urzędu Górniczego (WUG)
Przybywa jednak wypadków śmiertelnych i ciężkich związanych z transportem ludzi lub urobku, w tym roku stanowią ok. 50 proc. wszystkich wypadków.
"Wypadki najbardziej bulwersujące opinię publiczną miały miejsce w zakładach górniczych znajdujących się poza naszym rejonem nadzoru. Analizując informacje dotyczące całego górnictwa nie pocieszamy się, że dla gliwickiego okręgu dane liczbowe nie są alarmujące. Postanowiliśmy nasilić działalność prewencyjną, by wypadków przy eksploatacji układów transportu w kopalniach nadzorowanych przez nasz urząd nie przybywało. Przygotowaliśmy prezentację multimedialną, z którą chcemy wchodzić na szkolenia BHP przeprowadzane w zakładach górniczych" – mówi Piotr Wojtacha, dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Gliwicach. Pracownicy gliwickiego OUG począwszy od września prowadzić będą w nadzorowanych podziemnych zakładach górniczych cykl szkoleń dla osób dozoru i pracowników obsługi układów transportu. Tematyka obejmować będzie m.in. stan bezpieczeństwa przy eksploatacji układów transportu w podziemnych wyrobiskach, główne przyczyny i okoliczności wypadków zaistniałych w bieżącym roku przy eksploatacji układów transportu i najczęściej stwierdzane nieprawidłowości podczas kontroli układów transportu.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL