fbTrack

Wynajem

Drożej będzie we wrześniu

Wynajmujący mieszkania szukają tych z wyposażonymi kuchniami / morizon.pl
Rzeczpospolita
Najem mieszkań
>> Jeśli priorytetem dla wynajmującego mieszkanie w Warszawie jest cena, to znalezienie lokalu staje się nie lada wyzwaniem – oceniają analitycy wyszukiwarki nieruchomości Morizon.pl. Z ich obliczeń wynika, że stawki najmu w zależności od dzielnicy mogą się różnić nawet o ponad 37 zł za mkw.
>> Najtaniej wynajmiemy mieszkanie w Wesołej, Rembertowie i w Wawrze, gdzie na mkw. wystarczy ok. 30 zł, co oznacza, że 35-metrową kawalerkę można wynająć w tych dzielnicach już za ok. 1 tys. zł. >> Najwięcej za wynajmowane mieszkanie zapłacimy na Starym Mieście (67 zł za mkw.), w Śródmieściu, na Mokotowie i Żoliborzu (ponad 50 zł za mkw.)
>> Z danych Morizon.pl wynika, że stawka za co dziesiąte mieszkanie zamieszczone na portalu jest znacznie niższa od podanych wyżej średnich. W każdej z dzielnic można więc znaleźć atrakcyjne cenowo mieszkania do wynajęcia tańsze średnio o 33 proc. >> – W Rembertowie ceny mogą być niższe nawet o 47 proc., jednak ze względu na odległość od centrum popyt na te mieszkania jest niski. Ale nawet w Śródmieściu można znaleźć oferty wynajmu tańsze o nawet 40 proc. – podaje Morizon.pl. >> – Studentom radzimy rozpocząć poszukiwania mieszkań wcześniej. Odkładanie tego na koniec września jest ryzykowne, bo im bliżej początku roku akademickiego, tym ceny wynajmu są wyższe – komentuje Bolesław Drapella, prezes Morizon.pl. Dodaje, że decydując się na lokal oddalony od uczelni czy miejsca pracy do czynszu powinniśmy doliczyć koszt codziennego dojazdu.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL