fbTrack

Społeczeństwo

Brazylia. Była prostytutka startuje w wyborach do parlamentu

AFP
„Puta Deputada” (K... deputowana) – pod takim, opartym na grze słów, hasłem prowadzi kampanię przed październikowymi wyborami do brazylijskiego parlamentu eksprostytutka, znana w swoim kraju z kampanii przeciwko AIDS i na rzecz ochrony pracowników branży erotycznej.
59-letnia Gabriela Leite kandyduje z listy Zielonych. Jak podaje brazylijski dziennik „O Globo”, jeśli zostanie wybrana do Izby Deputowanych, obiecuje kontynuować walkę o prawa kobiet. Przypomina, że już w 2003 roku wystąpiła z projektem ucywilizowania zawodu prostytutki.
W odpowiedzi na obraźliwy komentarz jednego z internautów na temat jej profesji napisała na Twitterze: „Uważa pan, że moja kandydatura to koniec świata? Dlatego, że jestem k...? K... jest przede wszystkim kobietą! Nie wie pan tego?”. Gabriela Leite jest szefową organizacji pozarządowej DAVIDA, walczącej z AIDS, która opiekuje się około 4500 kobiet ze stanu Rio de Janeiro. Zyskała światową sławę, lansując pięć lat temu markę ubrań Daspu (od das putas, czyli k... wski). Dochody ze sprzedaży służą ochronie prostytutek i zwalczaniu AIDS. Na pokazach domu mody Daspu występują zarówno zawodowe modelki, jak i zawodowe prostytutki.
Firma zdobyła już sobie taką renomę, że co roku bierze udział w prestiżowym pokazie Tydzień Mody w Rio de Janeiro.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL