fbTrack

Biznes

Wawel: zyski Wawelu w I półroczu się podwoiły

Producent słodyczy pochwalił się bardzo dobrymi wynikami za pierwsze półroczne. Kolejne kwartały mogą być jeszcze lepsze
O 23 proc. do 161,3 mln zł wzrosła w pierwszym półroczu sprzedaż spółki Wawel. Jeszcze większą poprawę widać na poziomie zysków. Zarówno operacyjny, jak i zysk netto się podwoiły. Ten pierwszy wyniósł 22,1 mln zł, a czysty zarobek 18,4 mln zł.
- Poprawa wyników wynika przede wszystkim ze wzrostu sprzedaży. Dzięki temu zmniejszają się nam koszty jednostkowe – mówi Dariusz Orłowski, szef i największy udziałowiec Wawelu. Dodaje, że wzrost sprzedaży wynika z kilku czynników. – Procentują nam zrealizowane inwestycje. Jest to też efekt bardzo intensywnych działań reklamowych – wymienia prezes. Dodaje, że w kolejnych kwartałach spółka nie zmierza spocząć na laurach. W sumie w tym roku Wawel zainwestuje ponad 20 mln zł. – Przejęć na razie nie planujemy. Wciąż mamy co robić jeśli chodzi o rozwój organiczny – mówi prezes Wawelu. Dodaje, że spółka zamierza rosnąć szybciej niż rynek. Zdaniem analityków w tym roku wartość rynku może się powiększyć o 5-7 proc.
Inwestorom spodobały się wyniki Wawelu. Na otwarciu dzisiejszej sesji akcje zdrożały o 2 proc. W okolicach południa kosztowały już 352,3 zł (+ 5 proc.).
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL