fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Carla Bruni debiutuje u Allena

AFP
W piątej dzielnicy Paryża Woody Allen rozpoczął zdjęcia do komedii romantycznej, w której występuje pierwsza dama Francji, Carla Bruni
Na planie filmu pojawił się Nicolas Sarkozy. W otoczeniu ochroniarzy przyglądał się pracy nad sceną przed sklepem spożywczym. Carli Bruni partnerował Owen Wilson. Tłum ciekawskich paryżan odgradzał policyjny kordon.
Film „Midnight in Paris” opowiada o perypetiach dwojga narzeczonych, którzy postanawiają wybrać się w podróż do Miasta Świateł. Łudzą się, że życie tam będzie ciekawsze i bardziej barwne od tego, jakie wiedli wcześniej.
Uwielbiany przez Francuzów Woody Allen powierzył Carli Bruni niewielką rolę dyrektorki muzeum. W wywiadzie dla telewizji Canal Plus, pierwsza dama przyznała, że nie jest pewna swych aktorskich zdolności. „Być może wypadnę fatalnie” — powiedziała. Dodała jednak, że po prostu nie mogła przegapić tak fantastycznej okazji. „Gdy zostanę babcią, będę się mogła pochwalić, że kiedyś zagrałam u Allena” — wyjaśniła.
Do tej pory Carla Bruni pojawiła się w „Pret-a-Porter” (1994) Roberta Altmana i „Paparazzi” (1998) Alaina Berberiana. Za każdym razem zagrała samą siebie. Allen jest fanem pierwszej damy.
— Ona ma charyzmę i świetnie czuje się na scenie — powiedział reżyser. — Dałbym jej każdą rolę.
Carla Bruni to nie jedyna Francuzka, która występuje w „Midnight in Paris”. W obsadzie znalazła się także laureatka Oscara Marion Cotillard. Niedawno odbyła się premiera poprzedniego filmu Allena „You Will Meet a Tall Dark Stranger”. Reżyser zażartował, że jeżeli obraz nie spodoba się francuskiej publiczności, „konsekwencje będą straszne”: — Jeżeli film nie przypadnie wam do gustu, nakręcę następny. Gdy historia się powtórzy, popełnię samobójstwo.
[i]Bartosz Marzec, bbc, ap[/i]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA