fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak naliczamy bilansowe różnice kursowe

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
W artykule z 10 czerwca 2010 r „[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=C4D974F1FF1A718DEDF174AA6983D419?n=1&id=324433&wid=347265]Różnica na VAT nie jest ani przychodem, ani kosztem[/link]” autorka pisze, że według [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=C4D974F1FF1A718DEDF174AA6983D419?n=1&id=324433&wid=347265]ustawy o rachunkowości[/link] różnice naliczamy od wartości brutto faktury. Domyślam się, że chodzi o różnice kursowe od transakcji zawartych w walutach obcych. Z jakich przepisów ustawy o rachunkowości autorka wyciąga taki wniosek?Ja nie mogę się doszukać treści wskazującej na to, a jest to w mojej codzienności zawodowej bardzo ważne.Rzeczywiście, w ustawie o rachunkowości nie ma definicji różnic kursowych i nie jest wyraźnie określone, co stanowi podstawę do ich naliczenia. Jednak zasady odnoszące się do wyceny operacji w walutach obcych (art. 30) mówią o składnikach aktywów i pasywów oraz o należnościach ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA