fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Czy wiceprezesem będzie Joanna Kluzik-Rostkowska

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Rada Polityczna PiS wybierze w sobotę wiceszefów. – Wielu może być zaskoczonych – twierdzi współpracownik Jarosława Kaczyńskiego
Najbliższe tygodnie mają w PiS przynieść sporo zmian kadrowych. Partia musi nie tylko wybrać wiceprezesów, szefa klubu parlamentarnego i wicemarszałka Sejmu – dotychczasowi Przemysław Gosiewski, Aleksandra Natalli-Świat, Grażyna Gęsicka i Krzysztof Putra zginęli pod Smoleńskiem. W sobotę Rada Polityczna zadecyduje też o składzie Komitetu Politycznego. Zgodnie z nowym regulaminem partii będzie on zarazem komitetem wyborczym.
– Nie wiemy jeszcze, czy będzie to tylko uzupełnienie składu czy wybór nowego komitetu – mówi poseł Zbigniew Kozak.
Kandydatów do niego wskazuje prezes Kaczyński, a rada ich zatwierdza. Tak samo wygląda wybór wiceprezesów. W kuluarach PiS mówi się, że Kaczyński na wiceprezesa zaproponuje Joannę Kluzik-Rostkowską. I nikogo więcej.
– Prezes trzyma nazwisko kandydata w tajemnicy. Przypuszczam, że szykuje sporą niespodziankę – mówi „Rz” poseł Marek Opioła z Komitetu Politycznego.
Nie wiadomo, czy Kaczyński ogłosi dziś kandydatów na szefa klubu i wicemarszałka. Z ich ogłoszeniem może bowiem poczekać do sierpniowego posiedzenia Klubu PiS, który ich zatwierdza. W PiS mówi się, że wicemarszałkiem miałby zostać Marek Kuchciński lub Krzysztof Jurgiel, a szefem klubu Mariusz Błaszczak lub Jarosław Zieliński (o nim mówi się też jako o kandydacie na wicemarszałka).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA