fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dziesiąty inwestor w Łódzkiej SSE

Łódzka SSE pozyskała od początku roku już dziesięciu nowych inwestorów
Blisko 100 mln złotych zainwestuje spółka Manuli Hydraulics Manufacturing w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zbuduje zakład, w którym będzie produkować maszyny i systemy hydrauliczne m.in. dla przemysłu naftowego i morskiego. W ramach inwestycji planowana jest także działalność badawczo-rozwojowa.
Inwestor jest częścią międzynarodowego koncernu Manuli Rubber Industries, mającej fabryki we Włoszech, w Czechach, Chinach i Brazylii. Grupa kapitałowa Manuli ma także zakład w Mysłowicach w województwie śląskim.
Spółka Manuli Hydraulics to dziewiąty inwestor, który wybuduje swój zakład w podstrefie Radomsko. Łączne nakłady inwestycyjne od momentu jej ustanowienia mają sięgnąć 615 mln zł i przynieść prawie 1,3 tys. nowych miejsc pracy. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi inwestorami. Łódzka SSE od początku 2010 roku pozyskała już dziesięć nowych inwestycji o wartości przekraczającej 351 mln zł i mających przynieść 775 etatów. W drugim kwartale jej wyniki były najlepsze ze wszystkich 14 stref: ŁSSE podpisała umowy z pięcioma inwestorami warte ok. 197 mln zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA