fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Na stadionie musi być stanowisko dowodzenia

Fotorzepa, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski
Ciągi komunikacyjne i system identyfikacji umożliwią kontrolę kibiców
Dziś wchodzi w życie kolejne rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji wydane na podstawie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dotyczy ono tym razem warunków bezpieczeństwa na stadionach, na których mają być rozgrywane mecze piłki nożnej. Przewiduje ono wyposażenie stadionów w elementy infrastruktury i urządzeń pozwalających na kierowanie przepływem i kontrolą kibiców. Oznacza to, że muszą być na stadionach zorganizowane ciągi komunikacyjne umożliwiające przemieszczanie się widzów od miejsca weryfikacji biletu do miejsca siedzącego.
Nowe przepisy zakazują sprzedaży w punktach handlowych lub gastronomicznych w obrębie ciągu komunikacyjnego towarów (w tym żywności i napojów) w twardych opakowaniach, które wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego.
Na stadionach powinien funkcjonować system identyfikacji kibiców, który obejmuje przetwarzanie ich danych. Musi być też w wyodrębnionym pomieszczeniu zintegrowane stanowisko dowodzenia dostępne dla policji i służb ratowniczych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA