fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Alpine Bau walczy o dokończenie budowy A1

Jak dowiedziała się „Rz” wyrzucona z budowy 18 km odcinka trasy A1 austriacka firma złożyła najniższą ofertę w przetargu na dokończenie inwestycji
Austriacy chcą za dokończenie kontraktu 555,65 mln zł. Kolejna najtańsza oferta należała do firmy Polimex — Mostostal. Opiewała na 590 mln zł. Najwięcej za dokończenie inwestycji zażyczył sobie hiszpański Dragados — aż 847 mln zł.
Do grudnia zeszłego roku autostradę A1 między Świerklanami a Gorzyczkami budowała właśnie Alpine. Za wybudowanie trasy miała otrzymać 273 mln euro. W połowie grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiedziała umowę i zażądała od Austriaków opuszczenia placu budowy. Powodem miały być opóźnienia w realizacji inwestycji.
Alpine twierdziła, że rozminięcie się z harmonogramem to wina złego projektu. Budowany na jego podstawie most miał grozić katastrofą budowlaną. GDDKiA zażądała 40 mln euro odszkodowania i sprawa trafiła do sądu.
Przetarg na wybór wykonawcy, który dokończy inwestycję został ogłoszony na początku kwietnia. Alpina zażądała jego unieważnienia. Jak dowiedziała się „Rz” na dokończenie inwestycji wpłynęło siedem ofert. Najniższa należała do Alpine.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA