fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Współpraca polskiego i czeskiego górnictwa

W Konsulacie Generalnym RP w Ostrawie spotkali się polscy i czescy przedsiębiorcy. Jednym z głównych partnerów spotkania była spółka NWR, właściciel kopalń OKD – podaje nettg.pl
W gmachu konsulatu pojawili się m.in. prezes zarządu i dyrektor generalny OKD Klaus-Dieter Beck oraz dyrektorzy branżowi Ján Fabián i Jan Matula. Byli też m.in. konsul generalny RP w Ostrawie Jerzy Kronhold, minister spraw wewnętrznych Czech Martin Pecina, zastępca ambasadora RP w Pradze Stanisław Borek, pierwszy sekretarz działu ekonomicznego Ambasady Czeskiej w Warszawie Karel Kysilka oraz hetman morawsko-śląski Jaroslav Palas.
- Powrót spółki węglowej do grona najważniejszych partnerów spotkania biznesu bardzo nas cieszy. OKD jest największą firmą w regionie i współpracą z nią jest zainteresowanych wiele polskich przedsiębiorstw. Świadczą o tym częste pytania o OKD, kierowane do naszej izby – podkreśliła Magdalena Holeksa, dyrektor Czesko-Polskiej Izby Handlowej w Ostrawie.
– OKD utrzymuje liczne kontakty z polskimi kooperantami. Ponad 15 procent załogi OKD to Polacy. Dlatego ponownie stajemy się partnerem najważniejszego czesko-polskiego spotkania na terytorium województwa morawsko-śląskiego – podsumował dyrektor generalny OKD Klaus-Dieter Beck.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA