fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Krzewów nie wolno usuwać bez zgody gminy

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Czy na wycięcie krzewów trzeba mieć zezwolenie, podobnie jak to ma miejsce w przypadku drzew?
[b]Tak[/b]. Mówi o tym wprost art. 83 ust. 1 ustawy o ochronie przyrody. Zgodnie z jego treścią usunięcie krzewów (wycinka, przesadzenie) z terenu nieruchomości wymaga zezwolenia.
Wydaje je wójt, a w przypadkach określonych w ustawie konserwator zabytków. Za usunięcie krzewów trzeba również zapłacić. Stawkę ustala się za 1 mkw. powierzchni pokrytej krzewami. W 2010 r. wynosi ona 200 zł. W przypadkach określonych w art. 85 ust. 6 opłata wzrasta o 100 proc.
Usunięcie krzewów bez zezwolenia podlega karze administracyjnej, która wynosi trzykrotność stawki podstawowej za kw.
[i]Podstawa prawna:
– art. 83 – 89 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=83F7E4DFB2FC3FAE159ED20AB408FFD5?id=324407]o ochronie przyrody (tekst jedn. DzU z 2009 r. nr 151, poz. 1220 ze zm.)[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA