fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy – piątek 9 lipca

[srodtytul]Financial Times[/srodtytul]
[b]Złota akcja w Portugal Telecom nielegalna[/b]
Nikki Tait, Peter Wise, Mark Mulligan, Andrew Parker
Europejski sąd najwyższy uznał za niezgodną z prawem zasadę tzw. „złotej akcji”, jaką dysponuje portugalski rząd wobec operatora narodowego Portugal Telecom i z jakiej skorzystał w ubiegłym tygodniu, aby zablokować sprzedaż udziałów brazylijskiej sieci komórkowej. Ta decyzja prawdopodobnie zintensyfikuje starania Telefoniki o przejęcie akcji brazylijskiego Vivo od Portugal Telecom.
http://www.ft.com/cms/s/0/c9e5cf52-8a6d-11df-bd2e-00144feab49a.html (dostęp po zalogowaniu)
[b]Bezpieczeńtwo sieci hamuje ekspansję Huaweia[/b]
Stephanie Kirchgaessner, Paul Taylor
Chiński producent, który został zmuszony do rezygnacji ze starań o przejęcie 3Com w 2008 z powodów bezpieczeństwa, wciąż budzi niechęć amerykański władz. Starania Huaweia o zajęcie mocnej pozycji na telekomunikacyjnym rynku Stanów Zjednoczonych mogę pociągnąc za sobą wysokie koszty restrukturyzacji, której oczekują od koncernu władze USA, obowiające się chińskiego cyberataku na amerykańskie sieci telekomunikacyjne.
http://www.ft.com/cms/s/0/6fd9f072-8aba-11df-8e17-00144feab49a.html (dostęp po zalogowaniu)
[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]
[b]Plus oferuje mobilny internet o szybkości 42 Mb/s[/b]
Przemysław Poznański
Polkomtel zakończył prowadzone we Wrocławiu testy szybkiego internetu mobilnego. Usługa jest już dostępna komercyjnie. To dobra wiadomość, bo Polacy coraz chętniej korzystają z mobilnego dostępu do sieci. - Chodzi o to, by pokonać internet stacjonarny w jego ostatnim bastionie, jakim jest szybkość transmisji danych - tłumaczył we wrześniu 2009 r. Milan Zika, członek zarządu PTC, operatora sieci Era. Operator wprowadzał wtedy internet z szybkością do 21 Mb/s. W kraju, gdzie najpopularniejszą maksymalną szybkością mobilnego internetu jest 7,2 Mb/s, już taka szybkość wydawała się być luksusem.
[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]
[b]Analitycy przyjrzą się wycenom Multimediów[/b]
Urszula Zielińska
Giełdowy kurs akcji kablowej sieci sięgnął wycen z wielu rekomendacji biur maklerskich. Czas na ruch analityków. Kurs akcji Multimediów Polska sięgnął w środę 9,5 zł, czyli poziomu najwyższego od lutego 2008 roku i maksymalnej wyceny w większości rekomendacji biur maklerskich.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/681646_Analitycy_przyjrza_sie_wycenom_Multimediow.html (dostęp płatny)
[b]TelForceOne Po sieć także na Węgry[/b]
Urszula Zielińska
Zarząd TelForceOne jest od środy trzyosobowy. Dołączył do niego Adam Kowalski, do tej pory zasiadający w radzie nadzorczej spółki, która zajmuje się dystrybucją akcesoriów do telefonów komórkowych. Kowalski nadzorował wdrażanie programu restrukturyzacyjnego w grupie, a teraz odpowiada za kwestie handlowe.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/681644_TelForceOne_Po_siec_takze_na_Wegry.html (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
[b]Nowe paragrafy dla telewizji internetowej[/b]
Karol Laskowski
Jakie będą skutki implementacji unijnej dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych – zastanawia się aplikant radcowski, Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Białobrzeski. Na podstawie dyrektywy 2007/65/WE o audiowizualnych usługach medialnych z 11 grudnia 2007 r. Polska była zobowiązana dokonać odpowiedniej regulacji nowych form usług audiowizualnych, w tym m.in. usług VoD oraz telewizji internetowych.
http://new-arch.rp.pl/artykul/961705_Nowe_paragrafy_dla_telewizji_internetowej.html (dostęp płatny)
[b]Media, Technologie[/b]:
[li]Weto użyte przez rząd Portugalii w sprawie operatora Portugal Telecom jest pogwałceniem reguł UE o wolnym przepływie kapitałów, stwierdził unijny trybunał po skardze Brukseli w 2008 r. na inny przypadek. Teraz Lizbona użyła weta wobec oferty kupna przez hiszpańską Telefonikę udziałów w brazylijskim operatorze komórkowym Vivo należących do PT. afp, p.r.
[li]Gigaset, producent telefonów, wypracował w I kw. 2010 r. prawie 8 mln euro zysku operacyjnego EBITDA mimo spadku przychodów ze 140 mln do 125 mln. W ub.r. wynik EBITDA wyniósł także ok. 18 mln euro, tyle że na minusie. Firma poprawiła wyniki dzięki programowi oszczędności i sprzedaży nierentownych działów. ł.d.
[li]Pierwsze dwa cyfrowe multipleksy, na których będą nadawane stacje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej mogą ruszyć jesienią – podała Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Z kolei pod koniec października sygnał trzeciego multipleksu, na którym będą nadawane tylko kanały TVP, będzie dostępny w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim i mazowieckim; w każdym będzie go mogło oglądać co najmniej 58 proc. mieszkańców. pap, ele
http://new-arch.rp.pl/artykul/961772_W_skrocie.html (dostęp płatny)
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA