fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Czy kobieta będzie ojcem

copyright PhotoXpress.com
Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego zaproponował reformę przepisów regulujących zmianę płci. Obecna ustawa (sprzed 38 lat) głosi, że ten, kto chce zmienić płeć, musi być stanu wolnego i poddać się sterylizacji.
Jeśli tezy raportu szwedzkiej instytucji wpisane zostaną do ustawy, kobieta, która pragnie być mężczyzną, oraz mężczyzna marzący o tym, aby stać się kobietą, nie będą musieli rezygnować z posiadania swoich dotychczasowych organów rozrodczych. Kobieta będzie więc mogła być ojcem swoich dzieci, a mężczyzna zajść w ciążę i zostać matką.
Zdaniem zwolenników teorii queer nie rodzimy się z określoną płcią czy tożsamością seksualną. Dopiero wychowanie przez rodziców i społeczeństwo ją tworzy. A skoro tak, to z konwencji każdy może się wyzwolić, wybierając tę płeć– niezależnie od tego, jakie organy płciowe posiada.
Niektórzy naukowcy przypominają jednak, że w społeczeństwie są ludzie, którzy chcą całkowicie zmienić płeć. Profesor filozofii Torbjörn Tännsjö uważa, że rozwój nauki może dać nam takie możliwości, jak choćby przeszczepianie macicy transseksualnym mężczyznom. A więc nowe przepisy powinny uwzględniać także ich oczekiwania.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA