fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opiekun nie skorzysta z ulgi na dziecko

www.sxc.hu
[b]Mieszkam z niepełnosprawną siostrą, w stosunku do której orzeczono całkowitą niezdolność do pracy i zaliczono do I grupy inwalidów. Otrzymuję na nią rentę rodzinną po zmarłym ojcu z dodatkiem pielęgnacyjnym i rentę socjalną.Siostra została całkowicie ubezwłasnowolniona. Sąd ustanowił mnie opiekunem prawnym dla niej. Opiekę nad nią sprawuję stale, wspólnie z nią zamieszkując. Siostra jest niezdolna do prowadzenia samodzielnej egzystencji.W zakresie zdolności kierowania swoim postępowaniem znajduje się na poziomie rozwoju małoletniego, który nie ukończył lat 13. Czy przysługuje mi ulga z tytułu wychowywania dzieci zgodnie z art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?[/b][b]Nie.[/b] Potwierdza to interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 11 czerwca 2010 r. (ITPB2/415-272/10/BK).Zasady korzystania z podatkowej ulgi na dzieci określa art. 27f ustawy o PIT. Zgodnie z nim podatnik ma prawo odliczyć od podatku dochodowego określoną kwotę na...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA