fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Warszawa Fryderyka

O czym rozmawiano w warszawskim salonie rodziny Chopinów? Jakie panowały w nim zwyczaje? Tego dowiedzą się ci, którzy odwiedzą w sobotę park Sowińskiego.
Tego dnia wolski zakątek zamieni się w rozbrzmiewające preludiami, polonezami i nokturnami współczesne kompozytorowi miasto.
Wszystko dzięki plenerowej inscenizacji „Czekamy na Chopina” wspominającej ważne wydarzenia z warszawskiej biografii wirtuoza.
– Odgrywane przez wcielających się w postaci rodziców, przyjaciół i bliskich Fryderyka Chopina aktorów scenki z życia kompozytora przeniosą publiczność w czasy XIX-wiecznej stolicy – wyjaśnia autorka projektu Maria Reif. – Ostatni akord widowiska zabrzmi na wolskich rogatkach, do których wyjeżdżającego z kraju kompozytora odprowadzili bliscy.
Zanim jednak salon ożyje wspomnieniami, warszawskimi śladami Fryderyka ruszą najmłodsi goście spotkania. Chętni powinni się przyłączyć do krążącej po parkowych alejkach damy w stroju z epoki. Przewodniczce towarzyszyć ma Eu-Geniusz – zadająca mnóstwo pytań marionetka.
– Para pokaże dzieciom zdjęcia z charakterystycznymi miejscami w Warszawie, które wszystkim powinny się kojarzyć z Fryderykiem Chopinem – zdradza autorka. – Wydruki na wielkich, kartonowych planszach pozwolą im rozpoznać później te obiekty w miejskiej przestrzeni.
Po drodze najmłodsi powinni mieć oczy i uszy otwarte, bo Eu-Geniusz sprawdzi, czego dowiedziały się w czasie spaceru po parku. Najbardziej uważnych nagrodzi upominkami.
[i]Odprowadzili go do Woli – Chopin 2010, park Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, wstęp wolny, sobota (3.07), godz. 16[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA