Rpkom

Polkomtel nie skorzystał z opcji na Liberty Poland

Do 16 lipca br. operator sieci Plus mógł skorzystać z opcji kupna i przejąć kontrolę nad Liberty Poland, swoim drugim pod względem liczby sklepów dystrybutorem.
Jednak zarząd operatora się na to nie zdecydował i Polkomtel nadal posiada pakiet 38,42 proc. udziałów Liberty. Zmiany własnościowe w bytomskiej firmie mogą jednak jeszcze nastąpić. Kontrolny pakiet bytomskiego dilera GSM skupia Telera Holding, wehikuł należący do Wiesława Wiśniewskiego - prezesa zarządu i założyciela Liberty. Telera ma opcję sprzedaży swoich 61,58 proc. udziałów na rzecz Polkomtela i może z niej skorzystać do 16 lipca przyszłego roku. - Decyzja w tej sprawie nie zapadła. Jest na to jeszcze sporo czasu i nie jest to dla mnie dziś istotne - deklaruje Wiesław Wiśniewski.
  - To był trudny rok dla całej branży, ale dzięki kilku zabiegom udało nam się utrzymać wyniki i będą podobne do ubiegłorocznych - mówi Wiesław Wiśniewski. W 2008 r. dystrybutor wypracował 559,6 mln zł przychodów, 5,2 mln zł zysku operacyjnego i 5,6 mln zł zysku netto. Oczekiwane pogorszenie koniunktury rynkowej nie przeszkodziło udziałowcom w podjęciu decyzji o wypłacie dywidendy z Liberty. W maju dystrybutor przekazał im niemal cały wypracowany w 2008 roku zysk, czyli 5,7 mln zł. Polkomtelowi przypadło 2,2 mln zł, a Telerze 3,5 mln zł.
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL