Rpkom

Spotkanie europejskich regulatorów w Warszawie

Dzisiaj w Warszawie rozpoczyna się 1 plenarne posiedzenie Europejskiej Grupy Regulatorów (ang. European Regulators Group), czyli unijnej organizacji zrzeszającej krajowe organy nadzorujące rynik telekomunikacyjne.
Na rozpoczynającym się po południu posiedzeniu organizacja zajmie się planem działań na rok przyszły. W agendzie są również dyskusje nad [link=index.php?option=com_content&view=article&id=479:inwestycje-w-ngn-nie-zwroc-si-w-cigu-10-lat&catid=2:newsy]gorącym ostatnio tematem strategii budowy i regulacji dostępu do sieci nowej generacji NGA[/link]. Warszawskie posiedzenie jest czwartym w tym roku po zjazdach w Berlinie, Pradze i Lucernie.
  Jednym z punktów programu bieżącego spotkania jest przekształcenie w przyszłym roku ERG - na mocy [link=index.php?option=com_content&view=article&id=445:parlament-europejski-ostatecznie-przyj-pakiet-telekomunikacyjny&catid=1:artykuy]przejętego niedawno pakietu regulacji rynków telekomunikacyjnych w Unii Europejskiej[/link] - w organizację Body of European Regulators for Electronic Comunications (Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej). BEREC zachowa status niezależnego forum krajowych regulatorów, ale zyska silniejsze umocowania prawne oraz finansowanie ze wspólnego budżetu.
 
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL