fbTrack

Biznes

Byli menedżerowie ING tworzą spółkę

Marc van der Ploeg, Jarosław Jamka i Michał Szymański utworzyli firmę, która zajmie się zarządzaniem aktywami
– W tej chwili jest trzech partnerów zarządzających w spółce. Dołączy jeszcze dwóch — mówi Jarosław Jamka. Marc van der Ploeg, Jarosław Jamka i Michał Szymański są akcjonariuszami spółki MoneyManagers . Niebawem dołączy do nich Krzysztof Szypuła i Andrzej Płachta. Niewykluczone, że pojawi się też inny akcjonariusz lub akcjonariusze z dodatkowym kapitałem.
– W najbliższym czasie wystąpimy do Komisji Nadzoru Finansowego o licencję na zarządzanie aktywami – dodaje Jamka. Marc van der Ploeg ujawnia, że chcą zaproponować nową koncepcję w ramach usług zarządzania aktywami. Ale o szczegółach nie mówi. Wiadomo jedynie, że ofertę skierują do klientów detalicznych.
Bezpośrednim zarządzaniem pieniędzmi zajmie się Jarosław Jamka, który zarządzał m.in. aktywami funduszu emerytalnego ING oraz funduszy inwestycyjnych ING (z grupą ING był związany przez 13 lat), oraz Michał Szymański, do niedawna prezes Aviva PTE (wcześniej także pracował w grupie ING). Marc van der Ploeg był z kolei prezesem ING w Polsce, jednym z założycieli ING NN w 1993 r. Pracował w ING Banku Śląskim i PZU. Krzysztof Szypuła i Andrzej Płachta też byli związani z grupą ING. Prywatną spółkę Caspar Asset Management tworzą obecnie również dawni menedżerowie BZ WBK AIB TFI.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL