Biznes

Kolejne przejęcie w handlu

UOKiK zgodził się, aby francuska sieć E.Leclerc kupiła 25 supermarketów Billa
Firmy podpisały umowę na początku sierpnia - wartości transakcji nie podano. E.Leclerc ma w Europie ponad 600 sklepów, z czego 20 działa w Polsce. Z kolei sklepy Billa sprzedaje niemiecka grupa REWE, działająca w 16 krajach. Z obrotami 50 mld euro i 320 tys. pracowników to jedna z większych firm handlowych w Europie.
O możliwości wyjścia sieci Billa z Polski spekulowano od dawna. Nigdy nie rozwijała się ona zbyt szybko. Przez kilka lat działała pod marką miniMAL, firma jeszcze trzy lata temu zapowiadała otworzenie ponad 50 nowych sklepów, choć udało się uruchomić jedynie kilka. Jak podała Billa w komunikacie zatrudnia ok 1,6 tys. pracowników, a jej obroty wyniosły ok. 100 mln euro. UOKiK zgodził się także, aby 35 sklepów Biedronka kupiła spółka Presspo. To jeden z warunków narzucony przez Urząd w ramach zgody na przejęcie przez Biedronkę sieci dyskontowej Plus, sfinalizowanego jeszcze w ub.r.
Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych prezes UOKiK uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL