Sport

Totti, Messi i Beenhakker

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Canal+ Sport wyemituje specjalny odcinek programu „1 na 1”, którego gościem będzie Francesco Totti.
Jeden z symboli Romy, najlepszy strzelec w jej historii, przez wielu uważany za najlepszego piłkarza, jaki kiedykolwiek zakładał brunatno-czerwoną koszulkę, od początku kariery (1993 rok) związany jest z klubem ze stolicy Włoch. Niedawno 33-letni napastnik podpisał kontrakt na kolejne pięć lat, co oznacza, że koszulki innego klubu nigdy nie założy i karierę zakończy jako zawodnik Romy, a potem zostanie jednym z dyrektorów klubu. Stanie się kimś takim jak Alfredo di Stefano w Realu Madryt.
Niewiele jednak brakowało, by ten rzymianin z urodzenia karierę rozpoczął w zupełnie innym miejscu. Gdy dopiero uczył się grać w piłkę, ofertę złożył mu AC Milan, którą w jego imieniu przezornie odrzuciła matka. Totti jest dziś piłkarzem spełnionym. Zdobył mistrzostwo Włoch (2001), wicemistrzostwo Europy (2000) i mistrzostwo świata (2006). Po tym ostatnim sukcesie zrezygnował z gry w reprezentacji, ale gdy drużyna Marcello Lippiego wywalczyła awans na mistrzostwa świata, zgłosił swoją gotowość powrotu do kadry. Mundial w RPA byłby wspaniałym ukoronowaniem jego kariery. Polsat Sport w wigilijny wieczór swoim widzom oferuje podsumowanie piłkarskiego 2009 roku. Polskim kibicom będzie się on kojarzył najbardziej z przegranymi eliminacjami do MŚ, przepychankami na linii Leo Beenhakker – PZPN i bojkotem kadry przez kibiców, czego najsmutniejszym akordem były puste trybuny podczas przegranego meczu ze Słowacją.
Świat żył wtedy jednak czym innym. Josep Guardiola stworzył najlepszą chyba drużynę w historii, wygrywającą wszystko, co stanie na jej drodze, a Leo Messi został wreszcie uznany za najlepszego piłkarza świata. Florentino Perez po raz drugi rozpoczął budowę galaktycznego Realu Madryt, gdzie ściągnął Cristiano Ronaldo i Kakę. Hiszpania z kompletem zwycięstw awansowała na mundial i jest głównym faworytem turnieju. Kibice, którzy chcieliby zobaczyć to, co działo się za kulisami reprezentacji Polski ery Beenhakkera, powinni w święta włączyć Orange Sport. Od 21 grudnia codziennie (do świątecznej soboty włącznie) o godz. 20 emitowane są kolejne odcinki serialu „Trzecia część meczu – rzecz o reprezentacji”. Jakie były relacje Beenhakkera z drużyną, kto najgłośniej krzyczał w szatni, czy trener po porażce ze Słowenią rzeczywiście uciekł od piłkarzy? Odpowiedzi na te pytania na antenie Orange Sport już w święta. [ramka] [b]Transmisje [/b] • „1 na 1 Extra” - Canal Plus, czwartek, godz. 20.30 • „Piłka nożna – podsumowanie roku 2009” - Polsat Sport, czwartek, godz. 22.10 • „Trzecia część meczu – rzecz o reprezentacji” - Orange Sport, czwartek – sobota, godz. 20[/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL