Kraj

Nie ignorujmy bezdomnych

Fotorzepa, Danuta Matloch
W czasie mijającego weekendu w Polsce zamarzło aż 29 osób - wynika zestatystyk Komendy Głównej Policji. Policjanci apelują, by nie przechodzić obojętnie obok osóbpijanych, lub bezdomnych, którzy nie mają gdzie się schronić.
W sobotę zamarzło 15 osób, a w niedzielę do godziny 18.00 - kolejne 14. W całym kraju od początku grudnia do niedzieli zamarzło 47 osób.
- Przed nami jeszcze bardzo mroźna noc. Nie bądźmy obojętni. Zwracajmy uwagę na osoby pijane, bezdomne - leżące przy drodze, w rowach, na ławkach, w parkach i powiadamiajmy o tym policję - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Jak dodał, funkcjonariusze czekają też na sygnały dotyczące bezdomnych, którzy mieszkają w pustostanach czy altankach. "- Pamiętajmy, że każdy taki przypadek może zakończyć się tragicznie - powiedział.
Najczęściej ofiarą mrozów padają bezdomni lub osoby pijane. Alkohol - jak zaznaczają policjanci - daje bowiem złudne wrażenia ciepła. Tymczasem organizm zdecydowanie szybciej się wychładza. Policja apeluje też by osoby, np. starsze, które decydują się przy takich mrozach na dłuższe wędrówki, powiadamiały o tym swoich bliskich i odpowiednio się ubierały.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL