Sądownictwo

Psychiatra zatrzymany za korupcję

Fotorzepa, MW Michał Walczak
54-letniego lekarza psychiatrę zatrudnionego w jednym z dęblińskich szpitali zatrzymali policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej
- To efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowej od pacjentów w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich - informuje Anna Smarzak z zespołu prasowego KWP w Lublinie.
Do zatrzymań doszło we wtorek rano. Policjanci zatrzymali Andrzeja W. w gabinecie. Lekarz w tym czasie przyjmował pacjentów. - Był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli w szufladzie jego biurka pieniądze w kwocie 150 złotych - relacjonuje Smarzak. Mężczyzna prosto z gabinetu trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili śledczy 54-letni psychiatra przyjmował łapówki od pacjentów w zamian za wypisanie im zwolnień lekarskich. Za wystawienie zwolnienia mógł brać od około kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wstępne ustalenia wskazują, że 54-latek mógł przyjąć od kilkudziesięciu do nawet kilkuset łapówek w latach 2007-2008.
Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy korupcyjne zarzuty. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia. To nie jedyny efekt policyjnej akcji w tej sprawie. Do kolejnych zatrzymań doszło również we wtorek na terenie powiatu ryckiego, lubelskiego i zamojskiego. Zatrzymano ośmiu mężczyzn w wieku od 35-51 lat podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowych lekarzowi. Sześć z zatrzymanych osób to wojskowi emeryci, pozostali dwaj czynni zawodowo żołnierze.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL