Biznes

Krzesła z Krosna na stadionach w RPA

Nelspruit, arena Mbombela
AFP
Nowy Styl zamontował blisko 100 tysięcy krzesełek na dwóch stadionach w RPA na których rozegra się przyszłoroczny mundial. Wartość zleceń wynosi kilkanaście milionów złotych
Na Green Point Stadium w Kapsztadzie znajduje się 55 tys. miejsc siedzących. W Nelspruit na arenie Mbombela 41 tys. siedzisk. Zgodnie z postanowieniami rządu RPA, większość wyposażenia stadionów i innych obiektów związanych z mistrzostwami musi być produkowana na miejscu. Dlatego grupa utworzyła joint venture z lokalnymi partnerami.
- Kłopoty organizatorów sprawiły, że na realizację zamówienia do Nelspruit było zaledwie sześć miesięcy. Byliśmy jedyną firmą, która zdecydowała się podjąć wyzwanie i wywiązaliśmy się z wszystkich zobowiązań - mówi Paweł Kluska, dyrektor Brandu Forum Seating. Grupa Nowy Styl prowadzi już rozmowy z wykonawcami polskich stadionów na Euro 2012 w sprawie dostarczenia na nie swoich produktów. Zarząd firmy poszukuje też partnerów w Brazylii, gdzie w 2014 r. rozegrany zostanie kolejny mundial, a dwa lata później odbędą się igrzyska olimpijskie.
Przychody Nowego Stylu sięgają 900 mln zł, a wyroby obecne są w około 60 krajach świata.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL