Sądownictwo

Majchrowski kłamał w oświadczeniach?

ROL
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie ma sprawdzić czy oświadczenia majątkowe Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa, są zgodne z prawdą - poinformował Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA
Funkcjonariusze CBA skierowali wniosek do prokuratury po kontroli prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych.
Kontrola dotyczyła dokumentów składanych w latach 2003-2007. Według CBA podczas sporządzania oświadczeń mogło dojść do zatajenia faktów, albo wręcz do podania w nich nieprawdziwych informacji. Dobrzyński zastrzega jednak, że CBA nie przesądza czy doszło w tej sprawie do złamania prawa.
O podjętej planowej kontroli oświadczeń majątkowych Majchrowskiego CBA poinformowało w styczniu. Według rzecznika CBA, trwająca od połowy grudnia kontrola miała charakter rutynowy, związany z pełnieniem funkcji publicznej. Jacek Majchrowski informował wówczas, że nie jest zaskoczony kontrolą CBA i nie obawia się jej wyników. Zaznaczył, że przygotował na potrzeby kontrolujących numery swoich kont bankowych oraz ich historię z lat 2003-2007. Wyraził także przekonanie, że jest to przygotowanie do kampanii wyborczej, rozpoczęte na dwa lata przed wyborami samorządowymi. O tym, że po raz trzeci zamierza ubiegać się o urząd prezydenta Krakowa w przyszłorocznych wyborach samorządowych, Majchrowski poinformował 30 listopada. Na początku grudnia szef krakowskiego SLD Grzegorz Gondek podał, że partia nie wystawi własnego kandydata na prezydenta Krakowa i poprze Jacka Majchrowskiego.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL