Sporty zimowe

Niezadowolona mistrzyni

Justyna Kowalczyk biega raz lepiej, raz gorzej
Reuters
Justyny Kowalczyk w Davos nie było w czołówce
Sobotni bieg na 10 km techniką dowolną Polka zaczęła mocno. Na pierwszym punkcie kontroli czasu prowadziła, ale później rywalki przyspieszyły. Na mecie była dziewiąta.
– W końcówce czegoś zabrakło. Chyba sił – mówi Aleksander Wierietielny, trener podwójnej mistrzyni świata z Liberca. Przed rozpoczęciem sezonu i Wierietielny, i Justyna Kowalczyk powtarzali, by nie wyciągać daleko idących wniosków z niepowodzeń, które mogą się zdarzyć w pierwszej części sezonu.
– Justysi potrzeba 20 – 30 startów, by dojść do formy. Naszym celem jest Vancouver, a nie wygrywanie kolejnych zawodów w Pucharze Świata – mówił Wierietielny, a nasza najlepsza biegaczka nie protestowała. Po sobotnim biegu w Davos Justyna Kowalczyk nie była zadowolona. Widocznie liczyła na więcej. Trener Wierietielny zaskoczony jest postawą Rosjanki Iriny Chazowej, która wygrała w wielkim stylu. – To bardzo mocna dziewczyna, ale nikt nie wie, jak długo utrzyma taką dyspozycję – zastanawia się Wierietielny. W znakomitej sprinterskiej formie jest już Słowenka Petra Majdić. W niedzielę nie było na nią silnych. Próbowała walczyć Norweżka Marit Bjoergen, ale nie dała rady. Justyny Kowalczyk zabrakło w decydującej rozgrywce. 19. miejsce w eliminacjach było sygnałem, że w tym dniu Polka nie zagrozi najlepszym. Potwierdził to bieg ćwierćfinałowy, w którym Kowalczyk zajęła ostatnie miejsce, tracąc do pierwszej na mecie Szwedki Hanny Falk 3,1 s. W klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Majdić przed Finką Ainą Kaisą Saarinen. Kowalczyk jest szósta. Wyprzedzą ją jeszcze Bjoergen, Chazowa i Szwedka Charlotte Kalla. Za tydzień kolejne pucharowe zawody (Rogla w Słowenii). [ramka] [i]10 km st. dow: 1. I. Chazowa (Rosja) 26.22,0; 2. Ch. Kalla (Szwecja) 13,81s straty; 3. K. Smigun-Vaehl (Estonia) 14,06 .... 9. J. Kowalczyk (Polska) 29.08 Sprint (1 km): 1. Majdić; 2. Bjoergen; 3. Saarinen. Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale. Klasyfikacja PŚ: 1. Majdić 272 pkt; 2. Saarinen 263; 3. Bjoergen 262; 4. Chazowa 206; 5. Kalla 202; 6. Kowalczyk 192.[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL