Mieszkaniowe

Jedna trzecia jest gotowa

oferta deweloperów
Rzeczpospolita
>> [b]W Katowicach, Łodzi i Poznaniu[/b] ciągle skraca się średni czas, jaki musi upłynąć od podpisania umowy z deweloperem do odebrania kluczy. Obecnie jest to ok. dwóch miesięcy, co oznacza, że na klienta czeka sporo gotowych ofert, a nowych inwestycji niewiele się na razie rozpoczyna.
>> Tymczasem dwa razy dłużej trzeba czekać na lokal [b]w stolicy Małopolski[/b] (133 dni) oraz [b]w Warszawie[/b] (121 dni). I okres ten ciągle się wydłuża – w ciągu ostatniego miesiąca o 15 ([b]Kraków[/b]) i 22 dni ([b]Warszawa[/b]). >> [b]We Wrocławiu i Trójmieście[/b] czas, jaki musi upłynąć od podpisania umowy z deweloperem do odebrania kluczy, wydłużył się w ciągu listopada jeszcze bardziej – o kolejne 44 i 46 dni. Zdaniem analityków portalu Tabelaofert.pl widać wyraźnie, że w tych aglomeracjach następuje ożywienie na rynku – nie tylko po stronie popytu, ale i podaży.
>> Najwięcej mieszkań z aktualnej oferty klienci kupili w Katowicach, gdzie wskaźnik wyprzedaży osiągnął 80 proc. Wskaźnik ten jest niższy zaledwie o kilka procent w Warszawie, we Wrocławiu i w Trójmieście. Dla porównania, 12 miesięcy temu jedynie w Trójmieście wskaźnik przekraczał 70 proc., a w Warszawie i we Wrocławiu oscylował na poziomie 60 proc. >> Na podobnym co miesiąc temu poziomie utrzymuje się oferta mieszkań w inwestycjach już oddanych do użytku – od ok. 35 proc. w Poznaniu do ok. 28,7 w Warszawie. Wyjątek stanowi Trójmiasto, gdzie do chwili wybudowania dotrwało niesprzedanych niecałe 20 proc. lokali.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL