Unia Europejska

Choinka dla Jerzego Buzka

Lasy Państwowe
Siedmiometrowy świerk stanął przed Parlamentem Europejskim. To prezent dla Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka od Lasów Państwowych
Drzewko dostarczyli na miejsce polscy leśnicy. Dziś na choince przystrojonej w barwy Unii Europejskiej zostaną zapalone lampki. Na gałęziach choinki zawisną życzenia świąteczne w czterech językach: polskim, angielskim, francuskim i niemieckim. Dorodny 30-letni świerk pochodzi z nadleśnictwa Bardo Śląskie, położonego w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku.
- Cieszę się, że zapachnie polskim lasem w Brukseli - mówi Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Marian Pigan. - Znalezienie tak pięknego drzewka to nie lada wyzwanie dla leśników. Choinka musi mieć regularny przekrój oraz posiadać ugałęzienie do samej ziemi. Transport również był ogromnym logistycznym wyzwaniem - dodaje szef Lasów. Dla polskich leśników takie akcje to jednak nie pierwszyzna. Przez wiele lat, gdy papieżem był Jan Paweł II świerki z Polski zdobiły plac Świętego Piotra w Watykanie. - Być może polska choinka przed Parlamentem Europejskim stanie się również taką tradycją. Przecież świerków w naszych lasach mamy pod dostatkiem - mówi Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL