Biznes

Inwestycja za 15 mln euro pod Warszawą

Spółka Soprema kupiła w podwarszawskich Błoniach 8 hektarową działkę, na której zbuduje za 15 mln euro swoją 15 na świecie fabrykę
Pierwszy w Polsce zakład producenta systemów hydroizolacyjnych dla budownictwa i inżynierii lądowej kosztem 15 mln euro zostanie zbudowany do końca przyszłego roku.
Jak podaje pośrednicząca w transakcji firma Cushman & Wakefield hala produkcyjna, zaplecze administracyjne i magazynowe będą miały łączną powierzchnię 7,2 tys. mkw. Projekt wspierają Urząd Miasta w Błoniu i Gmina Ożarów, a dzięki przedsięwzięciu powstanie 50 nowych miejsc pracy. Soprema dystrybuuje swoje produkty w ponad 80 krajach świata. Posiada 14 nowoczesnych fabryk w Europie, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Zatrudnia ponad 3,8 tys. pracowników. Na polskim rynku działa od 1996 r. - W wyniku recesji wielu inwestorów wstrzymało decyzje o zakupie działek. Obecnie wracają oni na rynek i kontynuują negocjacje.
Wzrost zainteresowania rynkiem gruntów inwestycyjnych w Polsce jest spowodowany większą aktywnością najemców oraz firm nabywających grunty na własne potrzeby - mówi Tomasz Olszewski, partner i dyrektor działu powierzchni przemysłowych i magazynowych w Cushman & Wakefield.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL