Poradniki

Przekształcenie najmu

Jestem najemcą mieszkania spółdzielczego (nie jest to byłe mieszkanie zakładowe). Czy mogę przekształcić je w odrębną własność?
Czytelnik ma prawo wykupić mieszkanie, ale tylko, gdy zgodzi się na to spółdzielnia. Od niej też zależy, ile za to zażąda. Może to być równie dobrze cena rynkowa. Przepisy nie przewidują korzystnych zasad wykupu tego typu mieszkań, nie szykują się także zmiany w tym zakresie. Najemcy nie przysługuje także roszczenie o wykup. Oznacza to, że od dobrej woli spółdzielni zależy, czy zechce przeznaczyć lokal do wykupu, czy nie.
[ramka][b]Czytaj też [/b] [ul][li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,402830_Przeksztalcenia_dzis_i_jutro___.html]Przekształcenia dziś i jutro [/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403132_Korzysci_z_przeksztalcenia.html]Korzyści z przekształcenia [/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403143_Przeksztalcenie_najmu.html]Przekształcenie najmu[/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403145_Sprawa_rozwodowa_a_przydzial.html]Sprawa rozwodowa a przydział[/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403147_Niejasny_stan_prawny_gruntu_pod_budynkiem.html]Niejasny stan prawny gruntu pod budynkiem[/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403150_Czy_spoldzielnia_moze_przeciagac_uregulowanie_spraw_gruntowych_.html]Czy spółdzielnia może przeciągać uregulowanie spraw gruntowych?[/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403164_Koszty_notarialne.html]Koszty notarialne[/link][/li] [li][link=http://www.rp.pl/artykul/8,403165_Co_z_wykupem_wlasnosciowych_po_1_stycznia_2010.html]Co z wykupem własnościowych po 1 stycznia 2010[/link][/li] [/ul] [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL