Surowce i Chemia

Grupa PSW Holding zaskoczy udaną końcówką roku?

Grupa PSW Holding, zajmująca się hurtową sprzedażą węgla, może przekroczyć tegoroczne prognozy
- Końcówka roku powinna być udana. Sezonowo to dla nas najważniejszy okres w roku. Dodatkowo widzimy spore zainteresowanie klientów naszym węglem i brykietem - mówi "Parkietowi" Piotr Krawczyk, dyrektor zarządzający PSW Holding. Warszawska spółka, notowana na rynku NewConnect, prognozuje na ten rok ponad 0,8 mln zł zysku netto przy 50 mln zł sprzedaży.
Po trzech kwartałach ma blisko 52 tys. zł zarobku i 21,7 mln zł obrotu. - Podtrzymuję naszą projekcję finansową - podkreśla Krawczyk. Jego zdaniem, w przyszłym roku wyniki z podstawowej działalności mają szansę ulec dalszej dynamicznej poprawie. - Prowadzimy zaawansowane negocjacje na sprzedaż węgla kamiennego pochodzącego z Rosji. To dla naszej firmy ogromna szansa na zwiększenie skali działania - uważa dyrektor zarządzający.
Pozytywnie na rezultaty spółki jeszcze w tym roku może wpłynąć przeszacowanie posiadanego pakietu 33 proc. udziałów w Holdingu Mediowym Street Group (właściciel m.in. internetowego pasażu handlowego www.secondstreet.pl). - Zakładamy, że Holding Mediowy zadebiutuje jeszcze w tym roku na rynku NewConnect. Idziemy zgodnie z przyjętym harmonogramem. Nie chcę dziś mówić o ewentualnych zyskach z przeszacowania naszego pakietu, ale wiążemy z tą inwestycją spore nadzieje - kończy Krawczyk.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL