Film

Magia kina

Nar Williams
materiały prasowe
Najnowszy program Discovery Science "Tajemnice superprodukcji filmowych" to gratka dla tych, którzy chcą poznać kino od podszewki
Film przedstawia nowatorskie technologie, dzięki którym powstały najlepsze efekty specjalne. Poznajemy jak kreowano dekoracje w filmach: „Gwiezdne wojny – atak klonów”, „Spider-Man”, „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”, „Speed: Niebezpieczna prędkość” czy „Opowieści z Narnii: Książe Kaspian”.
Przewodnikiem po świecie filmowej magii jest Nar Williams, prawdziwy maniak kina. W podróży po całym Hollywood wspólnie z widzami poznaje techniki i najnowsze osiągnięcia technologiczne, które umożliwiły stworzenie najsłynniejszych scen w historii światowej kinematografii. W stolicy światowego filmu Nar odwiedza największy magazyn rekwizytów filmowych, liczący aż 100 tysięcy przedmiotów. Zagląda do znanego studia Tinsley Transformers, aby odkryć sposób wykonywania realistycznych tatuaży i blizn dla Wentwortha Millera, aktora grającego główną rolę w hicie „Skazany na śmierć”. Odkrywa, jak powstawała generowana cyfrowo wizualizacja kreta – giganta w kasowym hicie „Miasto cienia”.
[ramka]Program "Tajemnice superprodukcji filmowych" prezentowany jest we wtorki o 21.00 na Discovery Science.[/ramka]

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL