fbTrack

Społeczeństwo

Wikipedia nie traci redaktorów?

Wikipedia
Wydawcy Wikipedii, najpopularniejszej na świecie encyklopedii internetowej zaprzeczyli, by portal gwałtownie tracił redaktorów.
Kilka dni temu hiszpański naukowiec oświadczył, że z Wikipedii w pierwszym kwartale tego roku odeszło 49 tysięcy autorów.
To dziesięć razy więcej niż rok wcześniej, podkreślał dr Felipe Ortega z Madrytu. Dodał, że taki trend oznacza iż Wikipedia może mieć niedługo spore kłopoty. Wydawcy encyklopedii dementują te informacje; na oficjalnym blogu piszą, że dane są błędne ze względu na różnice w interpretacji tego, kto faktycznie jest redaktorem Wikipedii, a kto nie. Dodają, że rzeczywista liczba redaktorów jest stabilna. Wikipedia opiera się na pracy ochotników, za redaktora oficjalnie uważana jest taka osoba, która dokonuje co najmniej pięciu aktualizacji na miesiąc.
Nad anglojęzyczną wersją Wikipedii pracuje około 40 tysięcy osób. Pod względem liczby haseł polska edycja jest na czwartym miejscu, ma 654 tysiące haseł, których ciągle przybywa. Więcej ma tylko wersja angielska, francuska i niemiecka.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL