fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Atlas rusza na zagraniczne zakupy

Spółka chce przejmować dwie, trzy firmy rocznie.Interesują ją głównie tez nowych krajów Unii
Grupa Atlas już prowadzi intensywne rozmowy dotyczące przejęcia pięciu firm z branży materiałów budowlanych w nowych krajach Unii Europejskiej. Zarząd liczy, że w najbliższym czasie uda się sfinalizować zakup przynajmniej dwóch z nich. – Przejęcie jednej takiej firmy może kosztować kilkanaście milionów złotych. Rocznie możemy, i chcemy, kupować dwa, trzy takie podmioty – mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas.
Dodaje, że chodzi o firmy o rocznych obrotach do 10 mln euro. Mimo niewielkiej skali prowadzonej działalności osiągają dobrą rentowność. Ponadto działają na rynkach, na których nie ma dominującego producenta, a sytuacja gospodarczo-polityczna jest stabilna. Zarząd szuka też firm do przejęcia w Polsce. Monitoruje nawet spółki giełdowe. W kraju nie prowadzi jednak zaawansowanych rozmów.
W tym roku polski rynek chemii budowlanej, a więc podstawowych wyrobów grupy, skurczy się. – W ujęciu ilościowym będzie to pewnie ok. 15 – 20 proc. W ujęciu wartościowym, głównie ze względu na rosnący udział wyrobów wysokiej jakości, o około 5 – 10 proc. – twierdzi Siodmok.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA