fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

ING rezygnuje z ubezpieczeń

AFP
ING Groep chce pozyskać 7,5 mld euro z emisji akcji przeprowadzonej na drodze prawa poboru i zapowiada sprzedaż swojej części ubezpieczeniowej
Spółka chce wcześniej, niż planowano zacząć spłacać rządową pomoc wynosząca 10 mld euro.
Odłączenie części ubezpieczeniowej ma być zakończone do 2013 r. i odbędzie się to albo poprzez sprzedaż poszczególnych firm z tej branży wybranym inwestorom, albo poprzez przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej. Najprawdopodobniej zastosowane będą oba sposoby pozbycia się tej działalności. Prezes spółki Jan Hommen powiedział wczoraj dziennikarzom, że ma nadzieję, iż proces pozbywania się części ubezpieczeniowej zacznie się w przyszłym roku „w ten lub inny sposób”.
Decyzja o wyjściu z sektora ubezpieczeń jest częścią planu restrukturyzacji firmy uzgodnionego z Komisją Europejską. ING powstała w 1991 r. z połączenia firmy ubezpieczeniowej Nationale Nederlanden i NMB Postbank Group.
Na przeprowadzenie IPO spółka zdecydowała się po wzroście kursu jej akcji o 59 proc. na amsterdamskiej giełdzie. Składający się z 36 spółek indeks Dow Jones Stoxx 600 Insurance zyskał w tym okresie 18 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA