fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Wakacje pełne przygód

Rzeczpospolita
Znudzony dwunastolatek trafia nagle na trop gangsterskiej fortuny
Ian ma spędzić wakacje u babci na wsi. Obawia się, że będą to dwa najnudniejsze miesiące jego życia. Pociesza go jedynie fakt, że towarzyszy mu wierny pies Bentley. Jednak po przyjeździe chłopiec przekonuje się, że nie jest tak źle, jak przewidywał. Wszystko za sprawą Jules, z którą się zaprzyjaźnia. Rówieśnica oprowadza go po najciekawszych zakątkach okolicy.
W ten sposób dzieci trafiają do starego, opuszczonego domu, o którym krążą w okolicy sensacyjne opowieści. Zaintrygowane postanawiają wejść do środka i odkrywają, że mieszka tam Franklin Lyle. Powszechnie sądzono, że mężczyzna – w przeszłości kierowca słynnego gangstera – zginął 40 lat temu. Jednak Lyle nie tylko ma się dobrze, ale skrywa także informację o zrabowanych dawno temu pieniądzach. Ian i Jules zdobywają mapę wskazującą miejsce ich ukrycia. Ale skarbu poszukuje również podający się za artystę Jimmy Murano. Jest pewien, że gangsterska fortuna znajduje się w starym domu, więc za wszelką cenę stara się przejąć budynek i pozbyć stamtąd dotychczasowego lokatora.
Film Ralpha E. Portillo z 1999 roku składa się z motywów typowych dla młodzieżowego kina przygodowego. Jest dom, w którym straszy. Mapa prowadząca do skarbu. Złoczyńcy ostrzący sobie na niego zęby. I ciekawskie dzieci, które pakują się w kłopoty. Wedle podobnego schematu przebiegała akcja m.in. w polskim serialu „Gruby” i w hollywoodzkich „Goonies”. „Ostatnia eskpada” nie ma co prawda klasy tych produkcji, ale dzieci nie powinny się nudzić. Gwiazdą filmu jest Ernest Borgnine jako Franklin Lyle. Aktor urodzony w 1917 roku zdobył Oscara za tytułową rolę w „Martym” (1955). Zagrał także m.in. w „Parszywej dwunastce” i „Dzikiej bandzie”. [i]Ostatnia eskapada | 11.35 | tvp 2 | SOBOTA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA