fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Elementarz varsavianistów

Warszawa na szóstkę. Raz, dwa, trzy, czujny strażnik patrzy, czyli jak wjechać do miasta, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, skwer Hoovera (zbiórka przy kaskadzie wodnej), bilety: 15 zł (dziecko), 5 zł (rodzic), rodzinne: 20 zł (rodzice i dziecko), 30 zł (rodzice i 2 dzieci), rezerwacje: tel. 22 619 05 13, niedziela (25.10), godz. 17
Odkąd Agencja Wydawnicza Veda zaproponowała swoim czytelnikom przewodnik po stolicy „Warszawa. Stare i Nowe Miasto” autorstwa Marianny Gal, rodzinne spacery po miejskich zaułkach stały się fascynującą przygodą.
Książka, której bohaterami są członkowie trzypokoleniowej warszawskiej rodziny Gościmskich, jest pierwszą z siedmiotomowej serii przewodników dla najmłodszych turystów pt. „Polska na 6”. Przyswajanie najważniejszych informacji o historii stolicy, jej zabytkach i legendach ułatwia dzieciom narracja najstarszego z rodzeństwa, 11-letniego Bolka. Jak pouczające, a przy tym niezwykle zabawne jest wędrowanie tropami jego braci i sióstr przekonają się dzieci już w niedzielę. Uzbrojone w dołączone do książki mapy okolicy Starego i Nowego Miasta, pod wodzą przewodnika varsavianisty wyruszą zabytkowymi uliczkami stolicy na poszukiwanie przygody.
Ich celem stanie się odnalezienie dawnych rogatek miejskich. Po drodze trzeba będzie zlokalizować symbole warszawskich legend i rozwiązać kilka zagadek historycznych. A przy tym zachowywać się na tyle dyskretnie, by nie rzucać się w oczy strażnikom, strzegącym wjazdu do miasta. Wszystko to utrzymane jest w konwencji podchodów – znanej dzieciom i lubianej przez nie gry terenowej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA