Warszawa

Elementarz varsavianistów

Warszawa na szóstkę. Raz, dwa, trzy, czujny strażnik patrzy, czyli jak wjechać do miasta, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, skwer Hoovera (zbiórka przy kaskadzie wodnej), bilety: 15 zł (dziecko), 5 zł (rodzic), rodzinne: 20 zł (rodzice i dziecko), 30 zł (rodzice i 2 dzieci), rezerwacje: tel. 22 619 05 13, niedziela (25.10), godz. 17
Odkąd Agencja Wydawnicza Veda zaproponowała swoim czytelnikom przewodnik po stolicy „Warszawa. Stare i Nowe Miasto” autorstwa Marianny Gal, rodzinne spacery po miejskich zaułkach stały się fascynującą przygodą.
Książka, której bohaterami są członkowie trzypokoleniowej warszawskiej rodziny Gościmskich, jest pierwszą z siedmiotomowej serii przewodników dla najmłodszych turystów pt. „Polska na 6”. Przyswajanie najważniejszych informacji o historii stolicy, jej zabytkach i legendach ułatwia dzieciom narracja najstarszego z rodzeństwa, 11-letniego Bolka. Jak pouczające, a przy tym niezwykle zabawne jest wędrowanie tropami jego braci i sióstr przekonają się dzieci już w niedzielę. Uzbrojone w dołączone do książki mapy okolicy Starego i Nowego Miasta, pod wodzą przewodnika varsavianisty wyruszą zabytkowymi uliczkami stolicy na poszukiwanie przygody.
Ich celem stanie się odnalezienie dawnych rogatek miejskich. Po drodze trzeba będzie zlokalizować symbole warszawskich legend i rozwiązać kilka zagadek historycznych. A przy tym zachowywać się na tyle dyskretnie, by nie rzucać się w oczy strażnikom, strzegącym wjazdu do miasta. Wszystko to utrzymane jest w konwencji podchodów – znanej dzieciom i lubianej przez nie gry terenowej.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL