fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Samorządowe Oscary rozdane

Tadeusz Wrona wręcza nagrodę Adamowi Struzikowi marszałkowi województwa mazowieckiego, fot. Marek Barczyński
Za zasługi dla samorządu Liga Krajowa przyznała sześć Nagród im. Grzegorza Palki
– Dotąd żaden polski samorządowiec nie zdobył tak ważnej pozycji w Brukseli – mówi Tadeusz Wrona, przewodniczący kapituły i prezydent Częstochowy, o Leszku Świętalskim, wójcie Starych Bogaczowic, który został jednym z dwóch laureatów w kategorii ogólnopaństwowej tegorocznych samorządowych Oscarów.
Świętalski został przewodniczącym komisji finansów i administracji przy komitecie regionów, czyli izbie samorządowej Parlamentu Europejskiego.
Drugim z nagodzonych w tej kategorii został Mirosław Stec, przewodniczący Rady Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie, za 19-letni wkład w tworzenie prawa samorządowego.
Rozdanie nagród 12. edycji konkursu organizowanego przez stowarzyszenie samorządowe Liga Krajowa odbyło się wczoraj, pod patronatem „Rz”, w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie.
W dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym nagrody otrzymali wiceprzewodniczący sejmiku województwa małopolskiego Kazimierz Barczyk za 19 lat pracy w samorządzie terytorialnym i budowanie więzi między samorządami oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik za promocję regionu, umiejętność pozyskiwania środków unijnych i współpracy z samorządami.
Laureatami Nagrody im. Palki za działalność o znaczeniu ponadlokalnym zostali starosta polkowicki Marek Andrzej Tramś uznawany za jednego z najlepszych menedżerów samorządowych oraz pośmiertnie wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz za wkład w sprawy społeczne, oświatę i sport.
Ponadto wyróżnienia otrzymali: starosta powiatu piaseczyńskiego Jan Adam Dąbek, marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak, burmistrz Byczyny Ryszard Grüner, prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, wójt Soliny Zbigniew Sawiński, prezydent Opola Ryszard Zembaczyński oraz przedwcześnie zmarły burmistrz Muszyny Waldemar Serwiński.
W kapitule przyznającej nagrody zasiada m.in. Jadwiga Palka, żona Grzegorza, byłego prezydenta Łodzi i jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu, który zginął tragicznie w wypadku drogowym w 1996 roku.
– Był pierwszym prezydentem miasta, który miał jasną wizję jego rozwoju, dlatego dla mnie związanego z Łodzią i regionem, wyróżnienie to jest niezwykle cenne – mówi Włodzimierz Fisiak.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA