fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rio: gangsterzy zestrzelili śmigłowiec

12 osób, w tym dwóch policjantów, zabitych, dziesiątki rannych, zniszczony policyjny helikopter – to efekt sobotnich walk pomiędzy gangsterami i policją w Rio de Janeiro
Krwawa sobota w Rio rozpoczęła się od ataku gangu z dzielnicy nędzy Morro de Sao Jao na sąsiednią dzielnicę Morro dos Macacos. Przywódcy gangu chcieli zlikwidować rywali z sąsiedztwa i przejąć kontrolę nad handlem narkotykami.
Wkrótce do dzielnicy Macacos wtargnęły oddziały policji wsparte przez śmigłowce. Gangsterzy stawili jednak opór i zaczęli ostrzeliwać policjantów. W pobliżu słynnego stadionu Maracana trafili śmigłowiec, który wybuchł zaraz po wylądowaniu. Zginęło dwóch policjantów, czterech zostało rannych. Władze i mieszkańcy są w szoku – choć krwawe walki gangów z policją to w Rio codzienność, skala tych sobotnich była wyjątkowa. Rząd zaoferował władzom Rio wsparcie wojskowej jednostki specjalnej, do miasta ściągnięto też 4,5 tysiąca policjantów z innych miejscowości.
W 2016 roku w Rio de Janeiro mają się odbyć pierwsze w Ameryce Łacińskiej igrzyska olimpijskie. W ubiegłym roku w mieście zanotowano 6 tysięcy morderstw.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA