fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Google zgarnia krocie z reklam

AFP
Gigant rynku internetowego odnotował największy kwartalny zysk w swojej historii. Zdaniem koncernu rynek reklamy w Internecie wychodzi z recesji
Zysk netto Google w III kw. wyniósł 1,64 mld dol., czyli o prawie jedną trzecią więcej inż. W tym samym okresie zeszłego roku. W tym czasie przychody spółki osiągnęły poziom 4,38 mld dol. i tym samym znacznie przewyższyły oczekiwania analityków, którzy spodziewali się obrotów na poziomie 1,29 mld dol.
- Najgorszy moment recesji jest już wyraźnie za nami. Obserwujemy to co się ostatnio wydarzyło na rynku i nasze wnioski, to optymistyczna wizja przyszłości – mówi Eric Schmidt, prezes Google. Właściciel najbardziej popularnej na świecie wyszukiwarki internetowej zniósł załamanie się światowej gospodarki lepiej niż inne firmy, których zyski są zależne od rynku reklamowego.
Analitycy oczekiwali, że Google będzie jedną z pierwszych firm, która najlepiej wykorzysta ożywienie na rynkach. - Google nie ma konkurencji, Yahoo jest dosyć słabe, a Bing Microsoftu zbyt małe. Google radzi sobie świetnie na wszystkich polach i myślę, że ta sytuacja będzie się utrzymywać – twierdzi Coin Gills, starszy analityk w Brigantine Advisors.
Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA