fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

ARiMR zapłaci kolejne grube miliony za usługi IT

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła przetarg na zakup usług serwisu, naprawy oraz wsparcia technicznego dla posiadanej infrastruktury IT
Agencja szuka również firmy, która zadba o utrzymanie i rozwój posiadanego oprogramowania systemowego i narzędziowego.
Przetarg odbywa się w procedurze przyspieszonej. Tłumaczone jest to faktem, że z końcem roku wygasają usługi świadczone przez dotychczasowego wykonawcę. - W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba posiadania i zachowania ciągłości usługi informatycznej serwisu dla sprzętu IT oraz wsparcia technicznego dla oprogramowania bez przerwy czasowej w świadczeniu tej usługi. Wymóg ten jest także podyktowany względami bezpieczeństwa i koniecznością zachowania bezawaryjnej ciągłości pracy systemów informatycznych i aplikacji wykorzystywanych w bieżącej i statutowej działalności ARiMR - czytamy w uzasadnieniu.
Usługi będą świadczone przez trzy lata w centrali ARiMR, oddziałach regionalnych i biurach powiatowych. Budżet zarezerwowany przez Agencję na ten cel to aż 62,2 mln zł. Oferty można składać do 4 listopada. Rolnicza agencja przez ostatnie tygodnie przejawia wyjątkową aktywność jeśli chodzi o podpisywanie kontraktów z firmami informatycznymi. Niedawno zawarła umowę z konsorcjum ABG i Asseco Systems (obie spółki są w 100 proc. kontrolowane przez Asseco Poland) na świadczenie usług asysty technicznej i konserwacji oprogramowanie Oracle. Wartość zlecenia wynosi 39,88 mln zł. Umowa będzie realizowane przez trzy lata. W połowie września Hewlett-Packard Polska wygrał przetarg zorganizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na modernizację i utrzymanie w eksploatacji (w latach 2009-2010) głównego systemu informatycznego. Wartość kontraktu to 114,68 mln zł. HP Polska zlecił część prac (za ok. 40 mln zł) firmie ABG.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA