fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zyski PGE do 2012 r. się podwoją

Wartość PGE po emisji nowych akcji wzrośnie do 45 – 50 mld zł. Akcje grupy powinny zadebiutować na GPW przed 10 listopada.
Rzeczpospolita
UniCredit prognozuje w swoim raporcie, że tegoroczny zysk netto PGE sięgnie 3,11 mld zł
Raport analityczny na temat Polskiej Grupy Energetycznej, który przygotował oferujący jej akcje UniCredit, zakłada, że jej zysk operacyjny w 2012 r. przekroczy 10 mld zł. To dwa razy tyle, ile wyniesie on w tym roku. Jak wynika z ustaleń “Rz”, takie właśnie dane zostały przez spółkę przedstawione instytucjom finansowym. Jak pisaliśmy jako pierwsi, już wynik tegoroczny będzie w przybliżeniu dwukrotnie lepszy od tego za 2008 r.
Z naszych informacji wynika, że UniCredit prognozuje w swoim raporcie 3,11 mld zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w tym roku. Na bardzo zbliżonym poziomie ukształtuje się on też w 2010 r. W latach 2011 i 2012 powinien rosnąć do poziomu – odpowiednio – 4,88 oraz ponad 6,6 mld zł. Analitycy potwierdzają szacunki, o których pisaliśmy w ostatnich dniach: wartość PGE po emisji nowych akcji wzrośnie do 45 – 50 mld zł. Dzięki generowanym przepływom pieniężnym PGE zakłada, że do 2012 r. będzie mogła zainwestować prawie 39 mld zł. Najwięcej zainwestuje w latach 2013 – 2016. W szczytowym momencie nawet 9 mld zł w skali roku.
PGE zakłada, że oprócz środków z giełdy (dzięki podwyższeniu kapitału do 15 proc. uda się pozyskać ok. 6 mld zł) jej budżet zasili sprzedaż 21 proc. akcji Polkomtelu (nawet 3,5 mld zł). Możliwe, że już dzisiaj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi prospekt emisyjny PGE.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA