fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Schetyna "nie wie", czy Tusk go odwoła

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Radosław Pasterski Radosław Pasterski
Grzegorz Schetyna zostanie zdymisjonowany ze stanowiska wicepremiera i szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - twierdzą źródła w Kancelarii Premiera.
Jako pierwsza tę informacje podała TVN24. Według tego źródła Schetynę miałby zastąpić na stanowisku wojewoda małopolski Jerzy Miller.
Pytany w "Faktach po faktach" o decyzję premiera w sprawie swojej dymisji Grzegorz Schetyna stwierdził, że nie wie, jakie posunięcia planuje Donald Tusk. Utrzymywał, że dopiero jutro, gdy premier przedstawi decyzje personalne, sprawa będzie jasna. - Jestem optymistą, jutro będzie kluczowy dzień. Pokażemy, że nie mamy nic do ukrycia - mówił.
- Premier nie ma formalnych powodów do zdymisjonowania mnie - mówił Schetyna. Zgodził się, że skala rekonstrukcji rządu powinna być taka, by rząd wyraźnie pokazał, iż chce wyjaśnienia wszystkich nieścisłości. - Rząd PO cieszy się dużym zaufaniem społecznym i szanuje je - zapewniał wicepremier. - Dlatego musimy rozwiać wszelkie wątpliwości, wyłożyć karty na stół i ukrócić działania takie jak te, które prezentuje CBA. Schetyna opowiedział się za powołaniem komisji śledczej ws. afery hazardowej. - Chcemy pokazać, jak wyglądało procedowanie nad tą ustawą jeszcze także za rządów PiS-u, bo to PiS-owska ustawa, jak wcześniej SLD zajmowało się ustawami hazardowymi. To wszystko wymaga pełnej informacji, opinia publiczna na to czeka - argumentował. - Mariusz Kamiński uprawia politykę i kłamie - mówił ostro Schetyna. - I dlatego powinien być zdymisjonowany. Nie dlatego, że jest przeciwnikiem politycznym, ale dlatego, że ma postawione zarzuty. Jego działania są prowokacja polityczną - podkreślał. - Jeszcze 14 sierpnia Mariusz Kamiński twierdził, że jestem poza wszelkimi podejrzeniami. Dziś wytacza najcięższe działa i atakuje rząd, bo w ten sposób żegna się ze stanowiskiem - twierdził wicepremier. - Najlepszym dowodem na nieprawdziwość jego zarzutów jest transparentne stanowisko MSWiA w sprawie ustawy hazardowej. Jutro około godziny 14 premier Donald Tusk zapowiedział wystąpienie, w którym przedstawi zestaw działań, które mają uzdrowić sytuację w Platformie Obywatelskiej po aferze hazardowej.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA